בימינו שתכשיטים הופכים להיות עניין של אופנה, וטרנדים באים והולכים, תכשיטים מצופים זהב נהיו פופולאריים. כשמחירו של הזהב כל הזמן עולה, תכשיט מצופה זהב מאפשר לך להנות מיופיה של המתכת הזהובה ולשלם הרבה פחות. עם זאת, תכשיט מצופה זהב הוא עדיין לא תכשיט עשוי זהב ואיננו נצחי. אז כדי לשמור על תכשיט מצופה לאורך זמן, שיאריך ימים כמעט כמו זה שעשוי מזהב, יש לטפל בו טיפול מסור ולהקפיד על כמה כללים.

מהו ציפוי זהב איכותי?
הצמידים היפיפיים בתמונה הם דוגמא לכך שצמידים עשויים מתכת פשוטה ומצופים בציפוי זהב איכותי יכולים להיות אקססורי מרשים. כשאת בוחרת לך תכשיט מצופה זהב, חשוב לוודא שהוא מצופה בציפוי איכותי ועמיד (העובי המינימלי צריך 1-2 מיקרון) כך תוכלי להיות רגועה שהתכשיט והציפוי יחזיקו מעמד לזמן רב.

 החומרים המזיקים לציפוי
עגילים מצופים זהב בתוספת אבן צבעונית הם אלגנטיים ועל זמניים. עגילים שאינם נוגעים בעור ישירות יחזיקו מעמד זמן רב מכיוון שהציפוי לא מושפע מחומציות העור שלנו, ומהשפעות האקלים על העור. כמו חומציות העור, כך גם מוצרי הקוסמטיקה שלנו- קרמים, בשמים ודאודורנטים עלולים להזיק לציפוי הזהב, לכן הקפידי לענוד את התכשיטים אחרי שהתמרחת והתבשמת, ממש לפני היציאה מהבית. המנעי גם ממגע התכשיט עם סבון, מי ים ובריכה.

 בניגוב קל
תכשיטים מצופים זהב, בעיקר כמו השרשרת בתמונה, בעלת קוים מעוגלים ומרובת שקעים, צוברים לכלוך ושמנוניות שמזיק לציפוי. כדי לא להזניח את התכשיט ולשמור על הציפוי, נגבי אותו מידי פעם במטלית בד רכה ויבשה שתחזיר לתכשיט את הברק שלו.
לדאוג לבסיס טוב
הכי כיף לענוד הרבה טבעות ולשלב אותן יחד. כשאת בוחרת טבעת מצופה זהב, חשוב לבדוק מהי מתכת הבסיס שמסתתרת מתחת לציפוי. לעיתים גם עם ציפוי, מתכת זולה עלולה ליצור תגובה אלרגית בעור רגיש. אם יש לך חשש שאת אלרגית, בחירה בתכשיט שמתכת הבסיס שלו היא כסף, יכולה להפיג את החשש.
הטיפול בתכשיטים מצופים זהב הוא פשוט ולא שונה בהרבה מטיפול בכל תכשיט אחר. וודאי שהתכשיט בעל ציפוי עבה ואיכותי ומתכת הבסיס איכותית ולא משפיעה על עורך. הקפידי לשמור על תכשיט מצופה זהב- השאירי אותו בקופסת התכשיטים כשאת מתרחצת ומשתמשת בחומרי טיפוח, כשאת הולכת לים או לבריכה ולנקי אותו לפעמים במטלית רכה ויבשה. עם טיפול מסור כזה, התכשיט ישמור על הברק לשנים רבות.

למידע נוסף על טיפול בתכשיטים, בקרי במדריך טיפול בתכשיטים באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *